Etkinliklerimiz

Bayrampaşa Anaokulu

u4

Okul ve iş hayatında başarılı çocuklar yetiştirmek için en temel yapı taşlarından biri okul öncesi eğitimdir. Sağlam ve kaliteli bir aile eğitimi alan çocukların okul öncesi eğitim ile pekiştirilen deneyim ve öğrenimleri, gelecekteki yaşantıların büyük bir bölümünde onların en büyük yardımcıları olacaktır. Bayrampaşa Anaokulu olarak bizler de çocuklarımıza bu süreçte en iyi ve kaliteli ruhsal, fiziksel ve zihinsel eğitimi vermeyi kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız. Çocuklara en doğru ve başarılı eğitim teknikleri ile ihtiyaçları olan bilgi ve deneyimi veriyoruz.

Okul öncesi eğitimin önemi gün geçtikçe daha çok ses getirmekte ve gündeme gelmektedir. Anaokullarının ihtiyaç ve gerekliliğine dair yapılan bir çok araştırmada, bu okulların çocukların ruhsal, fiziksel ve bedensel gelişimlerini tamamlamaları açısından oldukça önemli bir rol oynadığı kanıtlanmıştır. Ailede temel eğitimini almış 4-6 yaş aralığındaki çocukların, anaokullarında eğitim aşamasının diğer önemli bir basamağını tamamlaması amaçlanmaktadır. Bu yaş aralığındaki çocuklar oyuna dayalı eğitim ile daha başarılı şekilde eğitilebilirler. Anaokulları bu oyun ile birlikte eğitimi çocuklara verebilmektedir. Çocukların oyun ve merak hevesinde oldukları bu dönemi çeşitli oyuncaklar, resim araç gereçleri, çeşitli yaratıcılığa dayalı oyunlarla harmanlayıp, onlara eğitim ve öğretimin temel alışkanlıkları kazandırılmaktadır.

Anaokulu eğitimi alan çocuklar, öğrenmeyi ve yaratıcılıklarını keşfetmeyi fark ederek eğitime atılırlar. Arkadaşlarıyla ilişkileri gelişir, anne babalarından farklı yetişkinleri tanır ve onlarla nasıl iletişim kuracaklarını keşfeder, kendilerini ifade becerisi kazanır, eğlenerek öğrenirler. Bunun yanı sıra anaokullarında çocuklara birer birey olmak, doğa ve hayvan sevgisi aşılanır. Bu çocuklar ilkokula başlarken, tüm bu öğreti ve eğitimler sayesinde okul yaşamına ve değişen çevreye çok daha kolay uyum sağlayacaktır. Anaokulnda geleceğe hazırlanan çocuk derslerine de daha kolay adapte olacak ve başarı gösterecektir. Çünkü okul öncesi eğitimi alan çocuklar kendilerine güvenen, ifade becerileri gelişmiş ve eğitim hayatına hazır bireyler olacaklardır. Bayrampaşa Anaokulubu eğitimi en iyi veren okullardan biridir. Eğitim kadromuz ve güvenli eğitim mekanımız ile iyi ve kaliteli bir eğitim adına çocuklarınızı Bayrampaşa Anaokuluna davet ediyoruz.

319 total views, 1 views today